28 Şubat 2010 Pazar

BAYAN BAŞKAN

Şu an her ne kadar laik çizgimizden uzak duruyor olsak da, bu bizim anayasal düzende dünyanın en modern çizgilerle kurulmuş bir cumhuriyet olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor.
Hatırlasanıza dünyanın kadınlara seçme ve seçilme hakkı veren ilk ülkelerden birinde yaşayan bir vatandaş olarak bir düşünmenizi istiyorum. Bir bayandan futbol kulübüne başkan olur mu?? Evet doğru duydunuz. Soruda bir yanlışlık yok!! Gerçi bu ben de dahil birçok kıro Türk erkeğine:) saçmalık gelecek ama velevki oldu. Acaba neler olurdu bilmek ister misiniz...??
1) Kulüpler çok daha profesyonelce yönetilirdi çünkü kadınlar, kadınlığın şanındandır futbolu bilmek gibi bir düşüncede olmadıklarından, işleri uzman kişilere yaptırırlar.
2) Statların tüm koltukları haftada 1 kez çamaşır suyuyla yıkanır.
3) Takım bütçesinden yüklü miktarda bir pay kıyafet, makyaj malzemeleri ve süslemeler için harcanır.
4) Tüm takım çalışanlarının kredi kartı ekstreleri ödenir.
5) Futbolcular her maça farklı renk ve desende formalarla çıkarlar.
6) Bayan başkan tüm dişiliğini kullanarak federasyon ve hakemleri etki altına alır.
7) Kadınlar kusurlarını örtmeyi biz erkeklerden daha iyi bildikleri için, takımın kötü gidişatını taraftarlara hiç hissettirmezler.
Ve daha bunun gibi onlarcası daha sayılabilir. Başta konunun saçma gediğinin farkındaydım ama sanki farklı şeyler duymaya başlamış gibiyim:) Yanılıyor muyum acaba......

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder