7 Mart 2010 Pazar

ALMA "KOMŞUNUN" AHINI ÇIKAR AHESTE AHESTE

Kardeşçe yaşamak derken Türk Milletinin düşmanı çoktu tarihte. Bunlardan birisi de bizim "komşu" Yunanistan'dı. Gerçi aramız hala limoni ama öyle savaş çıkacak kadar da bir düşmanlığımız yok şu günlerde.
Zaten bizim komşu şu sıralar kendi derdiyle meşgul. 300 milyar euroluk borç epey başını ağrıtıyor ve sadece kendini değil diğer tüm kardeşlerini sarsıyor. Ailece bir araya geldiler ve bu borç nasıl kapatılır onun hesabını yapıyorlar. Yapıyorlar ama bugün bir haber okudum ve içimden güldüm acı acı.
Bizim komşunun Almanya adındaki abisi bu borç konusunda birazcık yamuk yapmış. Kardeşine; biz mecbur muyuz her zaman seni kurtarmaya. Sat elinde avucunda ne varsa destek ol kendine demiş. Yani olayı açarsak, Almanya Yunanistan'a elindeki kutsallardan bazılarını yani adalarını sat demiş. Tabi Yunanistan'da ayaklanıp olur mu öyle şey bu ne saçmalık diye yanıp tutuşmuş. Şimdi gelelim neden bu haberi okuduğumda acı acı güldüğüme...
Bu Yunanlılar 1. dünya savaşı sırasında bir kardeş verdiler kara toprağa adı Türkiye olan. Az zulmetmediler, İzmir'i aldılar; yakıp yıktılar. Bayrağını ayaklar altında çiğnediler. Suçsuz, günahsız insanlara kıydılar 2 karış toprak uğruna... Hatta bununla da yetinmeyip Ege Denizindeki adalarımıza bile el koydular. (Hani şu kutsal olanlar varya işte onlar).
İçimden "vaay beee" dedim. Zamanında bize ihanet eden, kendileri için kutsal diye bahane uydurup namusumuza bile göz diken ve kardeşine sırtını dönen dede Yunanistan'ın torunlarının karşısına o ihanet çıkıyor bugünlerde. Demek ki hakikaten de baya bir ahımızı almışlar. O yüzden benden bir tavsiye olsun. Kimse kimsenin ahını almasın, sonra çıkıyor böyle aheste aheste.....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder