8 Nisan 2010 Perşembe

MESSİ vs ÜZÜLMEZ

Son günlerde spor kamuoyunu oldukça meşgul eden bir konu var. Konunun adı Lionel Messi, yani Barcelona'nın ve dünyanın en iyi oyuncusu. Arsenal gibi bir devi tek başına attığı 4 golle yıkan adam. Aslında bu konu da tartışılıyor özellikle de bizim ülkemizde. Gerçi bütün dünya hatta Maradona bile onun en iyi olduğu konusunda hemfikirken; bizim ülkemizin çoook "saygıdeğer" yorumcularından Sinan Engin abimiz ve Serhat Ulueren Arda'nın bile daha büyük bir futbolcu olduğuna ısrarla inanmaya devam ediyorlar. Hatta spor programında bu 2 si ve Ahmet Çakar'dan oluşan "geri" 3 lü arasında da bir tartışma yaşandı. Çakar, Arda ile Messi arasındaki farkın; bir kadınla kendisi arasındaki farkla aynı olduğunu belirtirken diğer 2 li ise az önce söylediğim tezi ortaya attılar ve başta ben olmak üzere birçok kişiyi de kıçlarıyla güldürdüler. E onlar bizi güldürdü, Allah'ta onları güldürsün diyelim. Şimdi geleim konumuza. Bu gün bu konu aklıma çok takıldı ve bende acaba onların bakış açısıyla düşünürsek ortaya nasıl bir sonuç çıkar dedim ve konuya başka bir yönüyle daldım. Nasıl mı? İşte böyle;
Messi ile Beşiktaşımızın güzide oyuncusu İbrahim Üzülmez'in benzerliklerinden yola çıkarak tabikide. Görelim bakalm neymiş bu benzerlikler;
1) Messi Barcelona'nın, İbrahim Üzülmez'de Beşiktaş'ın yıldızıdır. Yani 2 side yıldız futbolcudur.
2) 2 side sezon maçlarının çoğunda forma giyerek tam bir istikrar abidesi olmuşlardır.
3) Messi yıllık 12 milyon euroluk geliriyle Barça'ya çok para harcattırırken, Üzülmez'de mevkisine alınan ve değerleri 10 milyonlarca euroyu bulan futbolculara formayı dar ettirmiş ve kulüpten kaçırtmıştır. Üstelik birçoğu bedavaya gönderilmiştir.
4) 2 side sol ayağını kullanabilmektedir.
5) 2 futbolcu da özel hayatlarında oldukça sakindir ve elleri kadın eline değmemiştir. Gerçi her ne kadar Üzülmez'in Fatih Terim'in kızı Merve Terimle yattığı rivayet edilse de bu konuda somut kanıtlar asla bulunamayacaktır.
6) Messi tek başına takım yıkacak kadar zeki bir futbolcudur; İbrahim Üzülmez'de " eğer orta yapmayı becerebilseydim şimdi Real Madrid'te olacaktım" ve "Roberto Carlos'tan tek eksiğim tekniğim" türünden doğru olan yorumları yapabilecek kadar akıllıdır.
O zaman soruyorum sizlere;
1) Sizce yukarıda adı geçen yorumcularda mı böyle düşündükleri için Arda Messi'den daha iyidir diyebiliyorlar?
2) Sizce benim bu yorumlarımın sonucu da İbrahim Üzülmez ile Messi eşittire mi varıyor?
Birileri şaka desin lütfeeeennnn....................

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder