8 Nisan 2010 Perşembe

YENİ TREND: BOŞANMA

Bu gerçek aslında uzun yıllardır var ama özellikle yakın zamanda gerçekleşen 2 medyatik boşanma olayı benim de bu konulara "dalma" isteğimi harekete geçirmiş bulunmaktadır. Mali'nin boşanmasından sonra şimdi de karşımıza "büyük başkan" Aziz Yıldırım çıktı. Yıldırım, dün 30 yıllık eşi ile tek celsede boşandı ve boşanma karşılığında 5 milyon dolar tazminat ve aylık 25 bin dolar nafaka vermeyi kabul etti. Mali'de eski eşine yaklaşık 7 milyon dolar tutarında gayrimenkul ve aylık nafaka vermeyi göze alarak boşandı. Yani kabaca bir hesap yaparsak, Türkiyemiz 2 yeni dolar milyoneri bayan daha kazandı. Hem de koca parasıyla!!!
Yıllardır başımızın etini; yok kadın erkek eşitliği, yok kadınların seks objesi gibi görünmesi, yok şu yok bu diyenlere sesleniyorum. Acaba kadınlar bunu derken biz erkekler de; kadınlara bak bizim paramızla hava atıyorlar diyor muyuz?? yoksa demeli miyiz?? Tabiki de kadın erkek eşit olmalı, kadınlar da sosyal ve ekonomik anlamda bir güçtür ve bu güçten yararlanmalıyız fakat, kadınlarda erkeklerin parasal gücünü kullanmaktan vazgeçsin. Para ve şöhret uğruna babaları yaşınadki adamlarla evlenip, üstüne sigorta olarak çocuk yapıp sonra da ihanete ya da kötü muameleye uğrayınca mağdur olduk demesin. Demesinler çünkü çok trajik bir hale düşüyorlar ve kadın duruşuna yakışmayacak duruşlar sergiliyorlar. Türk kadınına; vatanı milleti sırtında top, tüfek taşıyarak, çocuğunu adayarak kurtaran o Türk kadınının torunlarına yakışmıyor.
Konu nerdeen nereye geldi. Boşanmai kadın hakları derken vatan millet sakarya dedik çıktık. O zaman ben de bu yazımı kendi yazdığım bir şiirle noktalamak istiyorum;

Para adamda, güç adamda
Sen adamla
Senin de bir elin yağda öteki balda
Başka kadınlar da senin adamla
Sonra sen kapılarda
Adam bacalarda
Çözülmez bu sorun hali hazırda.....................

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder